Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo!Dzień Edukacji Narodowej  to szczególne święto polskiej szkoły.  Przypomina nam bowiem o szczególnej roli, jaką w życiu państwa i narodu odgrywa kształtowanie młodych pokoleń.
W takich właśnie momentach uświadamiamy sobie, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na  wychowawcach, jak ogromne znaczenie ma ich dzieło. Wiem, że nauczyciele szkół Ziemi Krotoszyńskiej to ludzie, dla których praca pedagogiczna jest misją i pasją. Wierzę, że czynicie wszystko, by pomóc dzieciom i młodzieży w odkrywaniu drogi do piękna, dobra i prawdy. Młody człowiek przytłoczony jest dziś nawałem łatwo dostępnych informacji i opinii.  Nie jest zadaniem prostym ukazanie mu tego,  to co w życiu naprawdę ważne i piękne. Stąd przed pracownikami oświaty stają coraz to nowe wyzwania. Wszyscy mamy świadomość tego, jak trudnym zadaniem jest kształtowanie osobowości młodego człowieka. Bez Państwa pracy i twórczych pomysłów nie byłoby to możliwe! Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej składam nauczycielom oraz pracownikom administracji szkół Powiatu Krotoszyńskiego  serdecznie podziękowania za Waszą codzienną ciężką  pracę - za pomoc uczniom w zrozumieniu siebie i otaczającego świata.
Odnosząc się z wielkim uznaniem dla Państwa dotychczasowych osiągnięć, życzę dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz pomyślności w życiu osobistym.

                                              Starosta Krotoszyński Leszek Kulka