Wirtualny spacer po urzędzie

Zespół Szkół Specjalnych w nowym otoczeniu

Zmienia się otoczenie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej Krotoszynie. Pracownicy NUTRICI z Krotoszyna społecznie zagospodarowują zieleń wokół placówki, odnowią też plac zabaw i zainstalują nowe ławki.

Akcja wolontariuszy – pracowników firmy NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. w Krotoszynie (należącej do koncernu Danone) realizowana jest w ramach projektu Wolontariusze HOPE. Składają się na nią  trzy zadania.  

Pierwszy pomysł, nazwany jako „Zielone zaproszenie” ma na celu zagospodarowanie terenu przed szkołą. Opracowany został plan posadzenia aż 261 roślin! Grupa 10 osób pod nadzorem ogrodnika i we współpracy z dyrekcją szkoły rozpoczęła prace. Pierwsze efekty są już widoczne!

W ramach drugiego działania - „Mała wyspa”  - 8 pracowników NUTRICIA zajmie się odnowieniem i naprawą placu zabaw dla najmłodszych, na którym pojawi się też nowa huśtawka.

Ostatnim pomysłem jest „Przyjazne boisko”. W ramach tego projektu z inicjatywy 9 wolontariuszy zostanie zakupionych i zainstalowanych na terenie szkoły 7 nowych ławek.

Pracownicy firmy NUTRICIA podejmując się realizacji wyżej wymienionych projektów uzyskali wsparcie finansowe od firmy o łącznej wartości 7000 zł. Z projektu najbardziej cieszą się uczniowie szkoły, którzy na co dzień będą korzystali z placu zabaw i ławek.

NUTRICIA zachęca swoich pracowników, by podejmowali działania na rzecz lokalnej społeczności, w której mieszkają. Zgodnie z hasłem, towarzyszącym tym działaniom, tj. „Wolontariusze HOPE - Razem zmieniamy świat na lepszy!”, wiele osób bardzo chętnie poświęca swój czas wolny by nieść pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Sumarycznie w ramach programu zostało dofinansowanych 19 projektów w 7 różnych lokalizacjach w Polsce, dzięki czemu ponad 100 wolontariuszy poprawi sytuację pokaźnej grupy potrzebujących.

 Tekst: Jolanta Szóstak, dyr. ZSS