Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień drzewa obchodzony w SOSW w Konarzewie.

W piątek tj. 15 października br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Twardowskiego w Konarzewie, Radni Powiatu Krotoszyńskiego oraz Radni Rady Miejskiej Zdun posadzą drzewa dla przyszłych pokoleń. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.
Drzewo to najpiękniejszy pomnik, jaki można człowieczkowi wystawić.
Gdy jesienią opadają z drzewa liście i owoce - robi się smutno, jest chwila przygnębienia i smutku, potem chwila zimowej ciszy, ale jakże pełnej uroku.
Wiosną, gdy przyroda się odradza, uświadamia ludziom, że życie wprawdzie się zmienia, ale nigdy nie kończy. Drzewo jest nadzieją istnienia.
Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.
Nadleśnictwo Krotoszyn jest partnerem programu i udostępniło sadzonki drzew uczestnikom akcji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dofinansował przedsięwzięcie pn: „Prace pielęgnacyjno-konserwacyjne na terenie parku w SOSW w Konarzewie oraz w SOSW w Borzęciczkach – usuwanie szkód nawałnicy burzowej”.
Hasło tegorocznego święta to: „Nie siedź w domu, wyjdź i posadź drzewo” i dlatego posadzimy: akacje, dęby, lipy oraz klony i jesiony, aby rosły dla miliony pokoleń.