Wirtualny spacer po urzędzie

Bezpieczna droga do szkoły

8 września br Starosta Krotoszyński Leszek Kulka spotkał się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Spotkanie odbyło się w ramach, prowadzonej od kilku lat wspólnie z Policją, akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie spotkania starosta Leszek Kulka podkreślił troskę, jaką samorządy powiatu krotoszyńskiego przywiązują do bezpieczeństwa mieszkańców, a szczególnie dzieci. Pan Starosta złożył dzieciom życzenia  bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz dużo uśmiechu i samych 6.

Pan nadkomisarz Włodzimierz Szał z Komendy Powiatowej Policji w formie konkursu omówił zasady poruszania się po drogach. Zaprezentowano również film edukacyjny o zasadach bezpieczeństwa na drodze.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski oraz plany lekcji z zasadami poruszania się po drogach.
 Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, działającej pod przewodnictwem starosty Leszka Kulki w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszynski”.
 Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji  w Krotoszynie.
Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy i Miasta w Zdunach, Urzędu Gminy w Rozdrażewie oraz HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Warszawie Oddział w Krotoszynie.
Podobne spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się w pozostałych szkołach podstawowych, a na terenie gminy Krotoszyn w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele Straży Miejskiej.