Wirtualny spacer po urzędzie

Bezpłatny program profilaktyki raka gruczołu krokowego

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wspólnie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie – Centrum Profilaktyki Medycznej i Promocji Zdrowia po raz kolejny uruchamia bezpłatny program profilaktyki raka gruczołu krokowego.

W ramach programu będzie pobierana krew na oznaczenie PSA oraz udzielana konsultacja lekarska. W przypadku nieprawidłowego wyniku badania po konsultacji lekarskiej pacjent będzie kierowany do lekarza rodzinnego celem dalszej diagnostyki.
Z powyższych badań mogą korzystać mężczyźni z Powiatu Krotoszyńskiego z roczników 1945-1970. Akcja rozpoczyna się od 30 sierpnia 2010 r. i będzie trwać do wyczerpania limitu przyznanych badań. Na badania prosimy się zgłaszać z dowodem osobistym w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-11.30 do Centrum Profilaktyki Medycznej i Promocji Zdrowia w Krotoszynie ul. Floriańska 10, piętro I  tel. 62 588 03 89.
Pacjent w przeddzień i w dniu badania powinien powstrzymać się od wykonywania ciężkich prac fizycznych, jazdy na rowerze oraz współżycia płciowego. Czynniki te mogą mieć wpływ na wynik badania. Nie ma przeciwwskazań do spożycia przed badaniem posiłku.