Wirtualny spacer po urzędzie

Zawody wędkarskie o puchar Starosty Krotoszyńskiego

W dniu 22 sierpnia odbyły się już VI zawody wędkarskie spławikowe o puchar Starosty Krotoszyńskiego. W zawodach uczestniczyła jedna zawodniczka Natalia Witkowska, krotoszynianka reprezentująca Koło z Ponieca oraz dwóch juniorów i 25 seniorów. Od pierwszych zawodów tej edycji uczestniczą nasi koledzy z Koła Milicza. Ponadto uczestniczył jeden wędkarz z Koła Pleszew i 4 zawodników z Koła Poniec, biorących po raz pierwszy udział w tych zawodach. Jak się okazało po zważeniu ryb, właśnie przedstawiciel tego koła mógł poszczycić się najlepszym wynikiem.

Tak się przedstawiają wyniki 3 godzinnej rywalizacji:
1. miejsce - LINDNER Robert, Koło Poniec - waga złowionych ryb 2470 g,
2. miejsce - WITKOWSKI Michał, Koło Miasto Krotoszyn - 2170 g,
3. miejsce - BIEGANEK Bogusław, Koło Miasto Krotoszyn - 2035 g,
4. miejsce - SZANTA Adam, Koło Milicz - 1570 g,
5. miejsce - Mikołajczak Mirosław, Koło Poniec - 1550 g,
6. miejsce - WITKOWSKA Natalia, Koło Poniec - 1270 g

Warto podkreślić, że w corocznych zawodach uczestniczą przedstawiciele krotoszyńskiego starostwa z Wicestarostą, Krzysztofem Kaczmarkiem na czele. Podczas zawodów łowiono bardzo małe płotki o wadze 20 - 50 gram. Przypadkowo trafiały się większe okazy o masie 150 - 250 g. Przed wręczeniem okazałych pucharów, pamiątkowych dyplomów i upominków dla najlepszych sześciu zawodników, głos zabrał w imieniu organizatorów Prezes Klubu Grot Krotoszyn Krzysztof Francik, który pogratulował wyników i zaprosił do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.
W imieniu Starosty Krotoszyńskiego głos zabrał Krzysztof Kaczmarek, który pogratulował zwycięzcom i zaprosił do masowego udziału w kolejnych VII zawodach w roku 2011.

Podczas zakończenia przekazano uczestnikom miłą informację, że Michał Kaj, Mistrz Okręgu Kaliskiego, członek koła PZL Krotoszyn, a zarazem członek klubu Grot zajął VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów, które odbyły się w dniach 14/15 sierpnia na kanale Ulgi w Opolu. W związku z tym, że w mistrzostwach uczestniczyło 49 zawodników, jest to wynik godny podkreślenia. Nasz zawodnik zauważony został przez Trenera Kadry Narodowej i brany jest pod uwagę, jako obiecujący kandydat do przyszłorocznych mistrzostw świata. Aby stało się to faktem, musi dużo potrenować na wodach płynących. Ostatnie mistrzostwa Polski były pierwszym takim przetarciem, poprzedzone dwoma wcześniejszymi treningami w obecności swojego ojca i trenera Ferdynanda Woźnego. Bez ich fachowych porad nie byłoby tak dobrego występu. Należy wspomnieć jeszcze, że w przyszłym roku wypadną z kadry najstarsi zawodnicy, którzy uplasowali się przed Michałem, który był najmłodszym uczestnikiem Mistrzostw Polski.

Życzymy mu dalszych udanych występów.

Tekst: Krzysztof Francik
Opr. G.Z.