Wirtualny spacer po urzędzie

Gospelchor w krotoszyńskiej Farze

W niedzielę, 8 sierpnia 2010r. wypełniony po brzegi kościół parafialny pw. Św Jana Chrzciciela w Krotoszynie rozbrzmiewał przez blisko dwie godziny muzyką gospel. Koncert w wykonaniu Gospelchor Lingenfeld z powiatu Germersheim na długo pozostanie w pamięci słuchaczy z Krotoszyna.

Muzycy z Gospelchor Lingenfeld to jeden z najbardziej utytułowanych chórów gospel w Europie. Choć są amatorami ich wykonanie cechuje wysoki kunszt i profesjonalizm. Grają i śpiewają od ponad 36 lat. Powstanie zespołu to inicjatywa Meinharda Leminga, który dyrygował chórem podczas krotoszyńskiego koncertu. Chórzyści to ludzie w różnym wieku, różnych wyznań i  różnych zawodów. Podróżują po całej Europie, a w trasach koncertowych towarzyszą im nierzadko całe rodziny.

W tym roku celem podróży  członków Gospelchor stał się Krotoszyn. Postanowili bowiem zawitać do stolicy powiatu  partnerskiego dla powiatu, z którego się wywodzą – Germersheim.

Koncert był możliwy dzięki zaangażowaniu i przychylności księdza prałata Adama Modlińskiego, który bez wahania podchwycił ideę zorganizowania występu w największej krotoszyńskiej świątyni.

Występ prowadziła Ewa Braun, a w imieniu władz powiatu – współorganizatora wydarzenia – wykonawcom podziękował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Juliusz Poczta. 
Chórzyści przy okazji występu w Krotoszynie poznali także powiat krotoszyński, odwiedzili Gniezno i Biskupin oraz Wrocław.