Wirtualny spacer po urzędzie

Niemieccy chórzyści w Farze

W niedzielę, 8 sierpnia 2010r. o godzinie 18.00 w Kościele Farnym pw. św. Jana Chrzciciela w  Krotoszynie odbędzie się koncert Gospelchor Lingenfeld. Zespół pochodzi z partnerskiego dla powiatu krotoszyńskiego  powiatu Germersheim. Występ jest możliwy dzięki uprzejmości  ks. prałata Adama Modlińskiego – proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

Wstęp wolny!

Gospelchor Lingenfeld  skupia ludzi różnych zawodów. Jest dziś jedną z wiodących grup gospel w Niemczech. Historia zespołu liczy 36 lat – dał 450 koncertów, podróżował po wielu krajach, wydał liczne płyty, brał udział w festiwalach w całej Europie. Ważnym wydarzeniem w dziejach zespołu było spotkanie z papieżem Janem Pawłem II w katedrze w Speyer.

Zespół składa się z chóru oraz towarzyszących mu muzyków. Dyrygentem Gospelchor Lingenfeld jest Meinhard Emling. Goście z Niemiec mają w swym repertuarze nie tylko muzykę gospel, grają także nastrojowe ballady i przeboje muzyki pop (m.in. Elvisa Presleya oraz Simon & Garfunkel).

Gospodarzem koncertu jest dziekan dekanatu krotoszyńskiego, ks. prałat Adam Modliński. Występ odbywa się pod patronatem starosty krotoszyńskiego Leszka Kulki.