Wirtualny spacer po urzędzie

Młodzi strażacy z wizytą w partnerskim powiecie

W dniach 14-17 lipca 2010 r. grupa 45  członków Młodzieżowych  Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krotoszyńskiego wraz z opiekunami przebywała na obozie w miejscowości Kandel (powiat Germersheim) w Niemczech.

Młodzież pojechała na zaproszenie partnerskiego powiatu Germersheim. Był to już trzeci z kolei obóz młodych strażaków z powiatu krotoszyńskiego i powiatu Germersheim.
Celem spotkania było zacieśnienie więzi, wymiana poglądów pomiędzy młodymi strażakami Polski i Niemiec oraz doskonalenie języka niemieckiego i angielskiego. Uczestnicy obozu zwiedzili katedrę oraz muzeum techniki w Speyer. Wielkie wrażenie na młodzieży wywarły eksponaty zgromadzone i wyeksponowane w muzeum. Można było nie tylko obejrzeć,  ale również wejść np. do łodzi podwodnej U-Boot, samolotu Beoing 747, samolotu Antonow 22 czy statku kosmicznego.  Ponadto młodzież w grupach mieszanych polsko-niemieckich uczestniczyła w zawodach sprawnościowych oraz orientacji w terenie.
Upalne dni spędzali również na kąpieliskach.  W rozegranym, na zakończenie obozu międzynarodowym turnieju halowej, bosej piłki nożnej drużyny polskich strażaków okazały bezkonkurencyjne, zajmując w turnieju dwa pierwsze miejsca.
Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty między uczestnikami obozu zaowocują dalszą przyjaźnią i współpracą.
Wyjazd grupy polskiej został dofinansowany ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Zdjęcia wykonał: Jacek Wybierała

E.P.