Wirtualny spacer po urzędzie

Robert Baran medalistą mistrzostw Europy

Zawodnik LKS CERAMIK Krotoszyn, Robert Baran podczas odbywających się w Bułgarii, w miejscowości Samokov Mistrzostwach Europy Juniorów w Zapasach w stylu wolnym, wywalczył dla Polski brązowy medal. Robert startując w kat. do 84kg, zaczął zawody od przegranej z Turkiem BULUKBASI ale jego rywal dotarł, aż do samego finału, dzięki czemu nasz zawodnik mógł kontynuowac swoje walki w repasażach. W następnej walce wygrał z Bułgarem Valentinem SOFIADI, a w walce o brąz pokonał Ukraińca Viktora SOLOVIOVA. Utalentowany zawodnik rodem z Krotoszyna, wychowanek LKS CERAMIK Krotoszyn, zdobył już swój drugi brązowy medal na "europejskim championacie", pierwszy przed rokiem w grupie wiekowej kadeta.

Warto wspomnieć, że Robert w roku 2009 został wybrany przez kapitułę tygodnika Informacje Regionalne "Sportową Nadzieją Powiatu" i otrzymał stypendium Starosty Krotoszyńskiego. Życzymy mu dalszych sportowych i osobistych sukcesów!

Dwaj kolejni zapaśnicy, reprezentujący krotoszyński klub, Adam Słowiński - 55kg i Adam Filipczak - 96kg zajęli odpowiednio IX i XIII miejsce w mistrzostwach. Polska na 19 ekip narodowych zajęł drużynowo XI miejsce.
 
w.w.