Wirtualny spacer po urzędzie

Medaliści Mistrzostw Europy w Sumo z wizytą u starosty

W poniedziałek 28 czerwca w sali narad starostwa, obyło się spotkanie włodarza powiatu Leszka Kulki z reprezentantami Polski w sumo, medalistami ME Kadetów i Juniorów – Kijów 2010 oraz medalistami ME Młodzieżowców i Seniorów – Warna 2010. W spotkaniu uczestniczyli także trener UKS Samson Kobylin p. Mirosław Flak, prezes UKS Samson Kobyli p. Stanisław Grzempowski, prezes Polskiego Związku Sumo p. Dariusz Rozum oraz Inspektor Waldemar Wronecki.
Starosta pogratulował młodym sumokom bardzo dobrych wyników, jakie osiągnęli na niedawnych mistrzostwach „starego kontynentu” oraz życzył udanych i słonecznych wakacji. Podziękował sportowcom za reprezentowanie swojej „małej ojczyzny”, jaką jest powiat na zawodach i turniejach międzynarodowych.

Prezes PZSumo p. Dariusz Rozum przedstawił staroście medalistów i wyróżniających się zawodników i zawodniczki, na co dzień trenujących w TAR Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin, jednocześnie reprezentujących nasz kraj na zawodach rangi mistrzowskiej. Chwalił za wyniki sportowe medalistów z Kijowa oraz Warny, a należą do nich: Natalia Brzychcy (Samson Kobylin), Martin Alcer (Samson Kobylin), Kewin Rozum (TAR Krotoszyn), Aron Rozum (TAR Krotoszyn), Wojciech Poczta i Marcin Rozum obaj (TAR Krotoszyn).
Po poczęstunku, uczestnicy spotkania obejrzeli materiał filmowy nakręcony przez telewizję ogólnopolską TVN 24 oraz telewizję regionalną TVP3 Poznań, traktujący o sukcesach młodych sumoków z powiatu krotoszyńskiego, który jest jednocześnie doskonałą promocją sumo jak i  stolicy powiatu, Krotoszyna.
 
Na koniec, prezes Dariusz Rozum podziękował za dotychczasową współpracę na niwie sportowej oraz podarował staroście najnowsze wydanie Kroniki Sportu Polskiego i oglądany wcześniej  film reklamowy.

w.w.