Wirtualny spacer po urzędzie

Zakończenie roku szkolnego w Kołłątaju

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2009/2010 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Płóciennik przywitała młodzież, grono pedagogiczne i zaproszonych gości. Życzyła także uczniom udanego i bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.

Starosta w swoim przemówieniu powiedział m.in.: ‘Jestem przekonany, że dla was – uczniów tej wspaniałej szkoły był to czas udany, w którym nie tylko zdobyliście wiedzę w wielu dziedzinach, ale poszerzyliście swoje zainteresowania zdobywając równocześnie nowe doświadczenia.
I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja to nie tylko szkoła o długiej tradycji, ale także bardzo nowoczesna placówka, która dobrze przygotowuje uczniów do kolejnych etapów kształcenia. Świadczą o tym najwyższe w powiecie rezultaty egzaminów maturalnych, które bardzo przyzwoicie wyglądają także na tle całego regionu czy kraju.
Wiem, że wielu spośród was nie marnuje szans jakie stwarza wam ta szkoła. Słyszałem o doskonałych ostatnio osiągniętych wynikach uczniów w konkursach matematycznych, informatycznych, językowych, historycznych, o sukcesie na niwie przedsiębiorczości czy wynikach sportowych plasujących waszą szkołę w czołówce tabeli Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

Osiągnięcia uczniów są sukcesem całej szkoły. Na dobre wyniki pracuje bowiem dyrekcja  tworząc wam odpowiednie warunki do nauki, a także wasi nauczyciele i wychowawcy, którzy służą pomocą na każdym kroku. O tym, że macie kontakt z najlepszymi z najlepszych świadczą liczne wyróżnienia, które płyną na ręce waszych pedagogów – także od nas - władz powiatu. W ostatnim czasie świętujecie sukces waszej pani matematyk Iwony Nowaczyk, ale wiem, że jest ona jedną z wielu wspaniałych osób pracujących w tej szkole. Dlatego całemu gronu pedagogicznemu pragnę w tym miejscu podziękować za tę niełatwą pracę’

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka szczególnie gorącą pogratulował nauczycielce matematyki, pani Iwonie Nowaczyk, która została wybrana Wychowawcą Roku 2010 w Wielkopolsce. Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego za to prestiżowe osiągnięcie przyznał pani Nowaczyk nagrodę pieniężną, którą włodarz powiatu w tak uroczystym dla pedagogów dniu miał przyjemność wręczyć.

w.w.