Wirtualny spacer po urzędzie

Mecz piłkarski urzędnicy - policjanci

W minioną sobotę na stadionie miejskim w Krotoszynie, odbył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami urzędników gminy i powiatu i powiatowej policji. Urzędników do bo boju poprowadził Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, wraz z I z-cą burmistrza Krotoszyna Ryszardem Czuszke. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale prowadzony w duchu FAIR PLAY. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną urzędników, a bramkę dającą im prowadzenie, po podaniu Waldemara Wroneckiego zdobył Adam Szymczak, pracownik wydziału finansów UM. W drugiej połowie jedni i drudzy mięli jeszcze okazję na zdobycie goli, ale większą skutecznością wykazali się policjanci, którzy wyrównali za sprawą Roberta Kunickiego. Mecz zakończył się więc sprawiedliwym, bramkowym remisem 1:1.
 
To towarzyskie spotkanie, było jedynie dodatkiem do innego sportowego wydarzenia – Finałów Krotoszyńskich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej szkół podstawowych. W mistrzostwach organizowanych przez CSiR w Krotoszynie, udział wzięło 14 drużyn ze szkół podstawowych całego powiatu krotoszyńskiego.

W drodze eliminacji, do sobotnich finałów awansowały 4 drużyny, reprezentujące SP nr 4 w Krotoszynie/Urugwaj, SP nr 8 III Krotoszyn/Francja, SP nr 1 w Koźminie Wlkp./Słowacja i SP nr 8 I w Krotoszynie/Włochy.
W meczu o miejsce III Francja pokonała Urugwaj aż 7:0, a w wielkim finale Włochy po rzutach karnych pokonały Słowację 6:5, (w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1). Słowacja mimo, że nieznacznie przegrała, to pokazała się z jak najlepszej strony, zarówno na boisku jak i poza nim. Z Koźmina Wlkp. przyjechał bowiem cały autokar  barwnych kibiców, którzy jak tylko potrafili, dopingowali swoją drużynę.
Najlepsze drużyny dekorowali starosta Leszek Kulka, I z-ca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke, prezes KKS ASTRA Lesław Maćkowiak oraz dyrektor CSiR Jacek Cierniewski.

w.w.