Wirtualny spacer po urzędzie

Wielki sukces młodych demokratek

W organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu konkursie pn.: „Operacja Demokracja”, reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wlkp. zajęła wysokie III miejsce. Poniżej relacja z przebiegu konkursu i pobytu w Poznaniu u marszałka województwa. Tekst w całości napisały uczestniczki konkursu. Brąz na wagę złota!

Szok, niedowierzanie i wielka radość ogarnęły nas, gdy zadzwoniła Ania i powiedziała: „Zajęłyśmy 3 miejsce, udało się!”. W ramach konkursu „Operacja Demokracja”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski musiałyśmy przeprowadzić wywiad z przedstawicielem władzy lokalnej, nakręcić sondę na temat wiedzy społeczeństwa dotyczącej samorządu lokalnego oraz stworzyć reportaż radiowy o pracy wybranego z wydziałów urzędu.
19 maja czekało nas zwieńczenie pracy- odebranie nagród (odtwarzaczy MP4 w Poznaniu). Spotkanie z Marszałkiem Markiem Woźnym było okazją do refleksji, dzielenia się wrażeniami, problemami. Jaki problem dopadł nas? Sonda uliczna, czyli niechęć ludzi do rozmów przed kamerą. Ucieczki na drugą stronę ulicy, odpowiedzi: „Nie jestem z Koźmina”, „Nie interesuje mnie to”- oto nasza zmora. Podsumowując: koźminiacy są zabiegani.
Po miłej wizycie udałyśmy się do telewizji TVP Poznań, redakcji „Gazety Wyborczej” oraz Radia Merkury. Z każdego spośród tych miejsc przywiozłyśmy miłe, ciekawe wspomnienia, ale pobyt w telewizji wywarł na nas największe wrażenie. Kamery, blask fleszy-niemalże czerwony dywan. Przeraziło nas stanowisko dźwiękowca, który musi rozkazywać setkom pokręteł. Tam nie było miejsca na improwizację, wszystko wymagało dokładności co do sekundy. Po całym dniu oglądania i zwiedzania pojechałyśmy na obiad, zainspirowany odegraniem marszu przez nasze kiszki. Odwiozłyśmy miejscowych, ruszyłyśmy w drogę powrotną do Koźmina, nazwane po raz kolejny przez kierowcę gwiazdami.
Demokratki: Ania Plewińska, Kasia Jercha i Natalia Dorsz (ryba wpływa na wszystko) z I LO w Koźminie Wielkopolskim okazały się gwiazdami, docenionymi nie tylko w Poznaniu lecz również w swoim rodzinnym mieście. Gratulacje Burmistrza, sąsiadów, nie wspominając o szkolnej atmosferze. Tego się nie zapomina!  Teraz czekamy na Koźmińską Aleję Gwiazd :).