Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie poświęcone Programowi Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

 W dniu 17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie odbyło się spotkanie poświecone Programowi Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, zorganizowane  przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.                                    

W spotkaniu uczestniczył  Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, pracownik Starostwa, pracownicy gmin realizujący zadania z zakresu  promocji  zdrowia.

Starosta zaznaczył, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Przedstawił statystyki, które mówią ile kobiet umiera z powodu zachorowań na raka szyjki macicy. Podkreślił, że ochronę przed tą chorobą należy rozpocząć jak najwcześniej i kontynuować jak najdłużej.   Spotkanie poprowadził przedstawiciel firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pan Łukasz Chybicki oraz, dr Mirosław Moskalewicz specjalista zdrowia publicznego    i medycyny społecznej, specjalista ginekologii i położnictwa, który wygłosił wykład z zakresu profilaktyki szyjki macicy.     
Celem spotkania było zapoznanie przedstawicieli gmin z Programem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy poprzez szczepienie i ewentualne przystąpienie do realizacji programu.