Wirtualny spacer po urzędzie

I Festyn szkolny w I LO w Koźminie Wlkp.

3 maja 2010 roku Stowarzyszenie Przyjaciół  I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. wraz z nauczycielami, pracownikami i uczniami Liceum zorganizowało FESTYN SZKOLNY dla mieszkańców Koźmina Wlkp. i okolic. Duży wkład podczas organizacji i przebiegu festynu mieli absolwenci szkoły. 

Imprezę rozpoczęła PARADA ROWERZYSTÓW. Pasjonaci bicykli przebyli trasę 18 km, która wiodła przez Biały Dwór, Obrę Nową, Obrę Starą, Szymanów i Biały Dwór. Start i meta były na placu szkolnym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.             

Po godzinnej przerwie na boisku asfaltowym szkoły rozpoczął się festyn, w którym występowały dwie grupy dzieci z koźmińskiego przedszkola, grupa wokalna Yankee z Goliny, grupa cyrkowa i taneczna z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp., zespół „Psychotic Point”, zespół „Liquid Dream z Liceum oraz dwa zespoły muzyczne absolwentów. Występowały także trzy grupy kabaretowe uczniów Liceum.

Każdy z uczestników festynu mógł sprawdzić swoje zdolności wokalne uczestnicząc w karaoke. Jednocześnie z występami artystycznymi toczyły się rozgrywki w piłkę nożną, piłkę koszykową i zawody strzeleckie z wiatrówki, można było sprawdzić swoją celność w rzutach ringo. Licealiści w harcerskich namiotach urządzili kawiarenkę, gdzie można było skosztować domowych wypieków, punkt z ciepłymi goframi, kącik malowania twarzy i punkt informacyjny o szkole. Była też przygotowana makieta o tematyce historycznej dla amatorów fotografii. Podczas festynu działał punkt medyczny, gdzie można było zasięgnąć porady lekarskiej, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Festyn zakończyła zabawa taneczna, która trwała tylko godzinę, bo impreza zakończyła się o godz. 2100 . 

                      Niepowtarzalna, miła atmosfera jaka panowała podczas imprezy, zaangażowanie obecnych uczniów i absolwentów Koźmińskiego Liceum, duża liczba uczestników i odwiedzających sprawiły, że w kolejnych latach Stowarzyszenie Przyjaciół  I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. wspierając szkołę i przy udziale szkoły będzie organizowało kolejne festyny. 

Tekst i fot. I LO Koźmin