Wirtualny spacer po urzędzie

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

28 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp.
Do etapu powiatowego po eliminacjach szkolnych przystąpiły trzyosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.   

Po przeprowadzeniu wszystkich etapów komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce oraz Puchar Starosty Krotoszyńskiego uzyskało I Liceum Ogólnokształcące w Koźminie Wlkp. Na drugim miejscu znalazł się i zdobył Puchar Komendanta Policji w Krotoszynie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Trzecie miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.

Puchary i nagrody wręczali zaproszeni goście: p. Krzysztof Kaczmarek – Wicestarosta Krotoszyński, p. Andrzej Wajdlejt - zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji, p. Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz organizatorzy.

Czas między konkurencjami został uzupełniony pokazami: ratownictwa medycznego przeprowadzonego przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie i ratownictwa drogowego przeprowadzonego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.