Wirtualny spacer po urzędzie

Finał powiatowy Wielkopolski ORLIK CUP

W dniu 7 maja br. na kompleksie boisk ORLIK przy I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, odbył się finał powiatowy turnieju Wielkopolski Orlik CUP 2010. W zawodach udział wzięły 4 drużyny, wyłonione w eliminacjach gminnych. Krotoszyn reprezentowały SP 4 i SP8, gminę Koźmin Wielkopolski  SP 1, a gminę Kobylin SP Smolice. Turniej przeprowadzono systemem każdy z każdym, czyli rozegrano w sumie 6 meczów. Najlepsi okazali młodzi piłkarze ze Smolic, którzy wygrali wszystkie swoje mecze zdobywając 9 pkt. strzelając 8 bramek, a tracąc tylko 2. Drugie miejsce zajęła SP 8 gromadząc na swoim koncie 4 pkt., a kolejne miejsca zajęli SP 4 Krotoszyn i SP 1 Koźmin Wlkp.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Szymanowskiego z SP Smolice, który otrzymał nagrodę indywidualną, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Młodzi piłkarze ze Smolic reprezentować będą powiat na szczeblu rejonowym, który być może rozegrany zostanie w Krotoszynie.
Organizatorem turnieju był Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy, przy wsparciu I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie i starostwa.  
 
w.w.
Foto  W. Wronecki