Wirtualny spacer po urzędzie

Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach

W dniach 30.04.- 01.05.2010r. w Krotoszynie, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym.  Do grodu Krotosa zjechało 94 najlepszych zapaśników z 30 klubów w Polsce, na czele z wielokrotnym Mistrzem Polski Krystianem Brzozowskim z Górnika Łęczna.  Jak zwykle zawody od strony organizacyjnej stały na wysokim poziomie, a walki w poszczególnych kategoriach wagowych były zacięte i emocjonujące.  
Najlepiej spośród krotoszynian spisał się Adam Słowiński kat. 55kg, który wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Pozostali reprezentanci Ceramika wypadli nieco poniżej oczekiwań i tak Mateusz Jaś (55kg), Marcin Miłkowski (74kg), Dariusz Filipczak (120kg) zajęli miejsca V miejsca w mistrzostwach.
 
Po raz 10 w karierze złoty medal MP Seniorów zdobył Krystian Brzozowski (Górnik Łęczna), a jego klubowy kolega Bartłomiej Bartnicki (120kg) został najlepszym zawodnikiem turnieju.
Ceramik w klasyfikacji drużynowej zajął V miejsce, a Wielkopolska zwyciężyła w kat. województw.
 
Przed rozpoczęciem walk finałowych, podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Krzysztof Kłosek, udekorował włodarza powiatu, starostę Leszka Kulkę oraz burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia, najwyższym związkowym odznaczeniem – złotą odznaką z diamentami, za zasługi dla rozwoju polskich zapasów. Podziękowania z rąk burmistrza i prezesa Paulińskiego odebrali także sponsorzy wspierający klub.
 
Po raz pierwszy kibice z całego świata, mięli okazję obejrzenia Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach z Krotoszyna na żywo w Internecie. Chcesz obejrzeć retransmisję z mistrzostw w Krotoszynie, wejdź na stronę:   http://www.esporttv.pl/index.php?discpl=2&/film/video/zapasy
w.w.
Zdjęcia Waldemar Wronecki