Wirtualny spacer po urzędzie

Licealistki ?pokazały język?

31 marca w siedzibie WSB w Poznaniu odbył się drugi etap konkursu „Pokaż nam język”. Cztery uczennice krotoszyńskiego Kołłątaja: Olga Witczak i Natalia Dorosz(język angielski); Katarzyna Malec i Natalia Iberhan(język niemiecki)uzyskując wysoką  ilość punktów w pierwszym etapie zorganizowanym w  szkole,  zakwalifikowały się do etapu regionalnego.

Poznańska szkoła już po raz dziesiąty była organizatorem konkursu językowego, w którym tym razem swoich sił spróbowało blisko 400 uczniów. W ramach półfinału najlepsi językowcy z Wielkopolski rozwiązywali test, na który składały się pytania dotyczące zagadnień gramatyczno-leksykalnych i wiedzy krajoznawczej.

Do finału przeszło pięciu najlepszych z każdego języka, wśród nich znalazła się Katarzyna Malec (IIIG), która wzięła udział w debacie prowadzonej w języku niemieckim, na temat: „Czy można uważać za przedsiębiorczych młodych ludzi wyjeżdżających za granicę?”. 

Wypowiedziom uczestników debaty przysłuchiwali się lektorzy języka niemieckiego, przedstawiciele Goethe- Institut i native speakerzy.  W etapie regionalnym Kasia zajęła piąte miejsce, za które nagrodą były wartościowe słowniki.  Pozwolą one Kasi rozwijać swoją pasję. 

Teks i fot: I LO