Wirtualny spacer po urzędzie

Uroczyste posiedzenie Rad

W piątek, 16 kwietnia 2010r., o godzinie 16.00 w sali reprezentacyjnej Ratusza w Krotoszynie odbędzie się uroczyste wspólne posiedzenie Rady Miejskiej w  Krotoszynie i Rady Powiatu Krotoszyńskiego poświęcone pamięci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki oraz ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego,  a także innych osób, które zginęły w dniu 10 kwietnia śmiercią tragiczną w katastrofie samolotu rządowego pod Smoleńskiem.

Porządek posiedzenia, które poprowadzą wspólnie przewodniczący – Zofia Jamka i Stanisław Szczotka  przewiduje odegranie Hymnu Narodowego, pokaz filmu z wizyty Prezydenta w Krotoszynie, odczytanie listy nazwisk osób, które zginęły pod Smoleńskiem oraz odczytanie specjalnego oświadczenia Rad, a także uczczenie pamięci Zmarłych minutą ciszy oraz modlitwę.

Uczestnicy spotkania będą mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej, udadzą się także na cmentarz w Krotoszynie, gdzie pod Krzyżem Katyńskim o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. polowa.