Wirtualny spacer po urzędzie

?Dwójka? na Targach Sprzętu Fotograficznego

W piątek 26 marca br. z inicjatywy nauczyciela Grzegorza Pierzchały grupa 15 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  z klas : Ia, , IIIe, IIIf i IVf wzięła udział w XIII Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video w Łodzi.

Podczas zwiedzania hal targowych i zapoznawania się z najnowszą technologią i sprzętem uczestniczyliśmy także w imprezach towarzyszących tj. warsztatach z profesjonalistami w branży, konsultacjach, pokazach, wystawach i panelach dyskusyjnych.

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne nie zapomniało w tym roku o początkujących fotografach i zorganizowało specjalnie dla nich warsztaty pt. "FOTOGRAFIA W PIGUŁCE". Ponadto mogły zainteresować takie tematy poruszane na seminariach jak: magia Photoshopa, fotografia portretowa, techniki cyfrowe w fotografii portretowej, odwzoruj rzeczywistość lub stwórz nowy wszechświat za pomocą tabletów WACOM i inne.

Targi były okazja do wypróbowania różnego rodzaju sprzętu fotograficznego, wykonania własnych zdjęć w aranżacji studia i przy profesjonalnym oświetleniu.

Co dał nam wyjazd na Targi Fotograficzne? Uczniowie z klas informatycznych mieli świetną okazję do poszerzenia swojej wiedzy zawodowej i spotkania się z profesjonalistami w branży. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i pomysły na realizacje własnych pasji.

Opiekunami grupy na tej imprezie byli: p. prof. Grzegorz Pierzchała - nauczyciel przedmiotów informatycznych i p. wicedyrektor -Przemysław Wójcik.

Tekst :P. Wójcik, Fot. ZSP2