Wirtualny spacer po urzędzie

Eliminacje powiatowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy

Dnia 31 marca 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym  zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie w składzie:
-   Klaudia Nagler
-   Adrianna Wyrwas
-   Tomasz Kulas
-   Kornelia Kuszaj
-   Natalia Drygas
Opiekunem drużyny była pani Iwona Wojciechowska

Drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w składzie:
- Natalia Olszewska
- Anna Gmur
- Katarzyna Nowaczyńska
- Karolina Drygas
- Katarzyna Guziak
Opiekunem drużyna była pani Julita Szał..

Trzecie miejsce zdobyła drużyna  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II, w składzie:
- Martina Kolarczyk
- Daria Ignasiak
- Karol Maćkowiak
- Mateusz ceglarz
- Szymon Krupiński
Opiekunem drużyny była pani Ewa Rożek.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie.
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują dyrekcji ZSP nr 1 w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownika Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.