Wirtualny spacer po urzędzie

Starosta gościł srebrnych medalistów

We wtorek 23 marca br. Starosta Krotoszyński gościł  reprezentację siatkarzy I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, srebrnych medalistów Wielkopolski. W spotkaniu, które przebiegało w luźnej, sympatycznej atmosferze uczestniczyli także Waldemar Wandelewski – nauczyciel/trener drużyny, dyrektor szkoły Grzegorz Nowacki oraz inspektor ds. sportu Waldemar Wronecki.

Goście oprócz gratulacji i słów podziękowania otrzymali od starosty skromne upominki oraz piłki do siatkówki, które przydają się do polepszenia jakości treningu. Włodarz powiatu życzył młodej, utalentowanej młodzieży zdobycia tytułu mistrzów Wielkopolski w roku przyszłym, bowiem znakomita większość z nich to uczniowie klas drugich i za rok będą mogli ponownie reprezentować powiat,  walcząc o prymat w województwie.
 
Uczniowie, zachęceni przez starostę zadawali  przedstawicielom samorządu pytania, dotyczące tematów sportowych i nie tylko. Rozmowa dotyczyła także infrastruktury drogowej, zadań z zakresu edukacji ponadgimnazjalnej i opieki zdrowotnej. Młodzież z Kołłątaja oprócz niewątpliwie dużych predyspozycji sportowych, wykazała się także wiedzą z zakresu problematyki społeczno-gospodarczej.

Dyrektor I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie pan Grzegorz Nowacki, dziękując za zaproszenie wspomniał o tym,  że wyniki sportowe jego uczniów idą w parze z rozwojem bazy sportowej szkoły. Podziękował samorządowi za nakłady finansowe na orlika, remont bieżni okólnej i dachu na sali gimnastycznej. Kołłątaj w klasyfikacji punktowej szkół ponadgimnazjalnych we współzawodnictwie sportowym SZS Wielkopolska zajmuje aktualnie wysokie 8 miejsce, na sklasyfikowanych ponad 220 szkól.
 
Kończąc spotkanie starosta Leszek Kulka, złożył gościom życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
 
w.w.