Wirtualny spacer po urzędzie

Kołłątaj srebrny

Wielki sukces odnieśli podopieczni  Waldemara Wandelewskiego, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Wielkopolski w siatkówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej finałowy, odbył się w Pile 16 marca br. do którego drogą eliminacji powiatowych i rejonowych awansowały drużyny z Piły (2 zespoły), Turku i Krotoszyna (I LO im. Hugona Kołłątaja).
W pierwszym meczu finałów Krotoszyn zmierzył się z Turkiem i wygrał w dwóch setach do 12 i do 24. Zwycięstwo to oznaczało, że Kołłątaj ma już minimum srebrny medal.


W walce o prymat w województwie siatkarzom z I LO przyszło zmierzyć się z gospodarzami i faworytami rozgrywek – Piła I. Niestety, tak jak wskazywały na to wszelkie znaki na ziemi i na niebie, ambitnym i grającym kombinacyjną siatkówkę licealistom z Kołłątaja nie udało się nawiązać skutecznej walki z rówieśnikami z Piły i przegrali mecz o złoto w dwóch setach do 21 i do 16.


Mimo to wicemistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych, w tak trudnej technicznie i popularnej dyscyplinie sportu jak siatkówka, uznać trzeba za ogromny sukces. Nie bez znaczenia jest również fakt, że reprezentacja krotoszyńskich licealistów składała się prawie wyłącznie z uczniów klas drugich (jeden z klasy pierwszej).  Jest więc realna szansa na dobry wynik w roku przyszłym, czego trenerowi i zawodnikom szczerze życzymy.


Skład srebrnej drużyny:
Oskar Walczak, Mateusz Sobański, Jakub Szmolke, Jędrzej Paczków, Szymon Dzielicki, Mateusz Janas, Marcin Kowal, Filip Jędrkowiak, Patryk Ide, Dawid Skrzypczak, Filip Jerzyk, Kacper Budnik, trener Waldemar Wandelewski.
w.w.