Wirtualny spacer po urzędzie

Regionalne zawody chemiczne

10 marca 2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, odbyły się po raz ósmy Regionalne Zawody Chemiczne.

Organizatorem konkursu jest ZSP nr 1 w Krotoszynie, w tym roku po raz pierwszy patronat nad imprezą objął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W zmaganiach udział wzięło 41 uczniów, m.in. z Krotoszyna, Kalisza, Śremu i Oleśnicy. Uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem i w ciągu dwóch godzin rozwiązywali zadania  o zróżnicowanym poziomie trudności.
 
Następnie komisja konkursowa, złożona z nauczycieli, którzy sprawowali opiekę nad uczniami, dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców.

Najwyższą ,maksymalną liczbę punktów i I miejsce zdobył Łukasz Praczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.T. Kościuszki w Jarocinie. Na drugim miejscu znalazł się Mikołaj Zgorzelak , reprezentant IV LO w Kaliszu. Trzecie miejsce przypadło w udziale dwóm uczestnikom: Kajetanowi Hadzikowi z I LO w Kępnie oraz Michałowi Dolińskiemu   z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Kolejne miejsca zajęli Alina Kaczmarzyk z I LO w Kępnie i Jakub Nowak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie.

Podczas uroczystej gali nagrody zwycięzcom wręczyli prof. UAM dr hab. Piotr Kirszensztejn, starosta krotoszyński pan Leszek Kulka oraz przewodnicząca zawodów pani Małgorzata Kratowska.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom zawodów, zwłaszcza pani Małgorzacie Kratowskiej oraz wszystkim nauczycielom, przygotowującym uczniów, należy bowiem podkreślić bardzo wysoki poziom umiejętności i wiedzy uczestników.