Wirtualny spacer po urzędzie

CIEKAWOŚĆ ŚWIATA – PASZPORTEM DO TWOJEJ PRZYSZŁOŚCI Innowacja językowa w krotoszyńskim Gimnazjum nr 2 po raz drugi!

1 września 2014r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie wprowadzono innowację pedagogiczną , której  istota polegała na włączeniu innych przedmiotów w proces nauczania języka angielskiego. Uczniowie klasy 1a pod opieką swego wychowawcy – pani Marty Koniecpolskiej poznawali tajniki i jego piękno  nie tylko w ramach zajęć z języka angielskiego, ale również podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, godzin wychowawczych czy informatyki.

 


W świecie globalizacji  swobodne posługiwanie się tym językiem staje się czymś naturalnym i swoistym wymogiem czasów. Dlatego pożyteczność, a jednocześnie atrakcyjność tych zajęć jest niepodważalna. Świadectwem tej prawdy niech będą opinie obecnych uczniów klasy 1a :

- ,,Wybierając tę klasę, zyskujesz większą szansę na lepszą przyszłość”,

- ,, Taka klasa to doskonały wybór, jeśli chcesz coś osiągnąć w życiu”,

- ,,Tylko u nas poznasz język , który otworzy Ci okno na świat”,

-,,To idealna klasa dla ambitnych uczniów”,

- ,, Kto chce poznać kulturę i język angielski, będzie czuł się w naszej klasie jak ryba                  w wodzie”!

  Opinie uczniów , jak również nasze przekonanie o sensowności i mądrości tkwiącej w innowacji, skłoniły nas do utworzenia w nowym roku szkolnym 2015 / 2016 klasy o podobnej specyfice. Uczniowie zostaną zaproszeni na wędrówkę z językiem angielskim  nie tylko w ramach zajęć typowo językowych , informatycznych czy dotyczących wiedzy  o społeczeństwie , ale również wkroczą do świata biologii. Nowo utworzona klasa zdobywać będzie umiejętności językowe na lekcjach języka angielskiego, informatyki, wiedzy o społeczeństwie oraz biologii. Elementy słownictwa specjalistycznego pojawią się ponadto w czasie godzin z wychowawcą, np. w procesie organizacji życia klasy, w tym wycieczek czy projektów edukacyjnych.

              Uczniowie i ich rodzice, którzy zainteresowani są nauką w klasie angielskiej mogą otrzymać dodatkowe informacje w sekretariacie Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie  przy ul. Zdunowskiej 83  lub telefonicznie pod numerem telefonu 62 7252506.

Tekst: G2 Krotoszyn