Wirtualny spacer po urzędzie

NASZA EUROPA

15 lutego 2010 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbył się powiatowy etap X Wielkopolskiego Konkursu NASZA EUROPA.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Konina.
Do etapu powiatowego po eliminacjach szkolnych przeszło pięciu uczniów.  Reprezentowali oni dwie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp.  i I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Uczestnicy konkursu zostali zapoznani z regulaminem etapu powiatowego. Nad całością czuwała komisja konkursowa, która została powołana z nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. Uczniowie odpowiadali na 20 testowych pytań, zakreślając jedną poprawną odpowiedź. Mieli na to 45 minut.

Następnie komisja konkursowa dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce i największą liczbę punków uzyskał Karol Kowalczyk, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, na drugim miejscu znalazł się Kamil Krawicki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp., trzecie miejsce przypadło Radosławowi Czarneckiemu z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Na kolejnych miejscach znalazły się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp.: Weronika Szyszka i Milena Duda.

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie ufundowało wszystkim uczestnikom nagrody książkowe.

Szczególne podziękowania należą się opiekunom klubów: pani Marii Staszkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie i pani Lucynie Felczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp.

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy a Karolowi Kowalczykowi i Kamilowi Krawickiemu życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim.