Wirtualny spacer po urzędzie

Kołłątaj w półfinale Wielkopolski

We wtorek 23 lutego br. w sali I LO im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, odbył się finał rejonu kaliskiego w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych. O awans do półfinału Wielkopolski rywalizowały trzy szkoły, w tym dwie z Krotoszyna: IV LO Kalisz, ZSP nr 1 w Krotoszynie i licealiści z krotoszyńskiego „Kołłątaja”.

W pierwszym meczu turnieju ZSP 1 pokonało gładko  w dwóch setach IV LO Kalisz, do 18 i do 18. Drugi mecz to bratobójcza walka szkół krotoszyńskich, w której lepsi okazali się gospodarze, wygrywając  2:0 w setach do 24 i do 13. Popularna „Cerama” w pierwszym secie po pasjonującej pogoni z 13:21, doprowadziła do wyrównania, mając nawet piłkę na skończenie seta. Podopieczni  Adama Radojewskiego nie wykorzystali szansy i przegrali w końcówce do 24. W drugim secie bez wiary we własne umiejętności  przegrali gładko do 13. Ostatni mecz turnieju to popis gry gości z Kalisza, przy biernej, momentami nieoczekiwanie bezradnej postawie „kołłątajowców”.  IV LO wygrało 2:0 w setach do 24 i do 19. Powstała więc sytuacja, gdzie wszystkie zainteresowane drużyny miały po jednym zwycięstwie 2:0 i jednej porażce 0:2. O końcowym sukcesie podopiecznego Waldemara Wandeleskiego zdecydowały tzw. małe punkty, czyli iloraz wszystkich zdobytych i straconych w turnieju punktów.

Organizatorem zawodów był Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy i  I LO w Krotoszynie.

Końcowa klasyfikacja drużyn:

I m I LO Krotoszyn  - 2:0, 0:2, współczynnik małych punktów – 1,07

II m ZSP 1 Krotoszyn –  2:0, 0:2, współczynnik małych punktów – 1,00

III m IV LO Kalisz –  0:2, 2:0, współczynnik małych punktów – 0,93

Gratulujemy licealistom z „Kołłątaja” oraz trenerowi i życzymy udanych występów w półfinale Wielkopolski. Brąz w roku ubiegłym, a z jakiego kruszcu krążek w 2010?

w.w.