Wirtualny spacer po urzędzie

10 Jubileuszowy koncert w Refektarzu

W środę, 27 stycznia w krotoszyńskim Refektarzu, odbył się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu instrumentalno-wokalnego CON AMORE z Białegostoku. Był to koncert towarzyszący XXXII Ogólnopolskiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu.

Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, amatorzy muzyki z epoki baroku i renesansu już po raz dziesiąty mogli być świadkami wspaniałego występu zespołu CON AMORE z Białegostoku pod kierownictwem pana Walentego Kowalczuka, który odnosi sukcesy na festiwalach w kraju i za granicą. Licznie zgromadzona publiczność, złożona głównie z emerytowanych nauczycieli oddziału ZNP w Krotoszynie, nagrodziła artystów rzęsistymi brawami. W koncercie uczestniczyli także zaproszeni goście, starostę reprezentowała pani Marzena Wiśniewska – naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu, a burmistrza Krotoszyna pan Jerzy Janicki – z-ca naczelnika wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

Wieczór kulturalny z muzyką dawną w tle, przygotowali pracownicy wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, przy współudziale galerii Refektarz.

w.w.