Wirtualny spacer po urzędzie

Kronikarz powiatu odchodzi na emeryturę

Z dniem 31 grudnia 2009r. pan Franciszek Kurzawa pożegnał się ze Starostwem Powiatowym w Krotoszynie. Odchodzący na emeryturę pracownik Wydziału Organizacyjnego słynie nie tylko z koleżeńskiego usposobienia, ale także z wielkiej pasji jaką jest utrwalanie na filmach najważniejszych wydarzeń w dziejach powiatu.

 

Pan Franciszek swą pracę zawodową rozpoczął w 1955 roku. W sierpniu 1999 został zatrudniony w Starostwie na stanowisku podinspektora w Wydziale Organizacyjnym. W nowy rok 2010 postanowił już wejść jako emeryt.

Odchodzącego w stan spoczynku pracownika pożegnali przełożeni: starosta Leszek Kulka, wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, sekretarz Edward Kozupa, skarbnik Andrzej Jerzak oraz zastępca naczelnika WO Ewa Karolczak.

Pan Franciszek Kurzawa dał się poznać jako niezwykle sumienny pracownik, uczynny kolega, który niemałe zdolności plastyczne wykorzystywał tworząc druki i wydawnictwa w starostwie.

Kiedy zdrowie nie pozwoliło Panu Franciszkowi na uprawianie hobby, jakim było malarstwo, powrócił do innej pasji – filmu.  Od wielu lat F.Kurzawa kamerą cyfrową utrwala najważniejsze wydarzenia z życia powiatu. Dzięki temu w archiwach starostwa znajduje się licząca kilkadziesiąt tytułów płytoteka ze świetnie zmontowanymi filmami.

Mamy nadzieję, że emerytura pozwoli naszemu koledze na kontynuowanie tej sympatycznej tradycji i powiat krotoszyński będzie miał w Panu Franciszku aktywnego kronikarza.

 

Pracownicy starostwa życzą dużo zdrowia i pomyślności!