Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie opłatkowe w Roszkach

Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka oraz Starosta Krotoszyński Leszek Kulka zaprosili duszpasterzy pracujących w parafiach Ziemi Krotoszyńskiej oraz włodarzy miast i gmin, a także radnych powiatu na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Tym razem odbyło się ono 10 grudnia 2009r. na sali w Roszkach.

  W swe gościnne progi zaprosiła w tym roku duchownych i samorządowców wieś Roszki, która zasłynęła ostatnio prezentacją w popularnym programie „Kuchnia z Okrasą”. Nie mogło więc na spotkaniu zabraknąć sołtys Roszek – pani Stefanii Wiatrak.  O oprawę scenograficzną i kulinaria zadbały panie z Kola Gospodyń Wiejskich oraz społeczność miejscowej Szkoły Podstawowej z panią dyrektor Aleksandrą Wachowiak na czele. W nastrój świąt wprowadziły gości panie Czesława Biniek i Jadwiga Grzesiek, które zaprezentowały repertuar nieznanych szerzej, a niezwykle pięknych staropolskich kolęd. 

W imieniu duszpasterzy przemówił ks. dziekan Adam Modliński, miniony rok w samorządzie podsumował natomiast starosta Leszek Kulka. Powiedział m.in. o tym, że samorządom pomimo znamion kryzysu udało się wiele dokonać – powstało m.in. wiele obiektów sportowych tak w powiecie, jak i w gminach.

Obok modlitwy i odczytania stosownego fragmentu ewangelii znalazł się czas na życzenia przy opłatku,  wspólne śpiewanie kolęd oraz rozmowy.