Wirtualny spacer po urzędzie

?Dwójka? w nowej szacie

7 grudnia 2009 r. oddano uroczyście do użytku zmodernizowaną siedzibę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Uroczystość połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbyła się w całkowicie przebudowanej sali gimnastycznej.

Remont sali sfinansowano ze środków budżetu Powiatu Krotoszyńskiego oraz częściowo z zasobów własnych szkoły i Rady Rodziców. Wykonawcami były w głównej mierze firmy Krodomex i Budownictwo Kubiak.
W ramach remontu, który zresztą nie tylko dotyczył samej sali gimnastycznej, ale również wymiany stolarki okiennej w całym budynku szkoły, wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie gazowe oraz nowych grzejników, sala została powiększona o zlikwidowaną scenę, otrzymała nowe elewacje, nowe ekologiczne i wydajne ogrzewanie oraz instalacje elektryczne, nowe posadzki i parkiet. Dokonano również termomodernizacji Sali, a dawne mieszczące się w piwnicy zaplecze tj. szatnie, toalety i magazyn sprzętu sportowego przeniesiono do nowoczesnego budynku dobudowanego do gmachu sali od strony boiska.

Gościem honorowym uroczystości był  poseł  Maciej Orzechowski. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć także gospodarzy powiatu krotoszyńskiego: starosty krotoszyńskiego – Leszka Kulki i Przewodniczącego Rady Powiatu –  Stanisława Szczotki. Na uroczystość przybyli również: wiceburmistrz Krotoszyna –  Ryszard Czuszke, proboszcz parafii p.w. Św. Piotra i Pawła ks. Dariusz Kowalek, wizytator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty Dariusz Dębicki oraz radni i  wszyscy ci, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do powstania tego wspaniałego obiektu a tym samym stali się współgospodarzami uroczystości.

W murach wyremontowanej sali pojawili się również reprezentanci instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele wykonawców sali, członkowie stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSP nr 2 wraz z prezesem Ireneuszem Grobelnym, przedstawiciele Rady Rodziców, lokalnej prasy , sponsorzy, byli dyrektorzy szkoły, uczniowie i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęło ślubowanie uczniów klas pierwszych.Po ślubowaniu głos zabrał dyrektor szkoły Roman Olejnik. Podziękował zebranym za przybycie, przedstawił krótko historię remontu oraz przekazał wyrazy wdzięczności dla władz powiatowych za bardzo dobrą współpracę a także za zrozumienie problemów i potrzeb środowiska szkolnego. Następnie głos zabrali goście. W wielu przemówieniach pojawiał się ten sam element: radość i duma ze sfinalizowania tak wielkiego i doniosłego dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia. Poświęcenia sali dokonał ks. Dariusz Kowalek, który życzył wszystkim zgromadzonym a szczególnie uczniom ZSP nr 2, by ten wspaniały obiekt stal się miejscem, wszechstronnego rozwoju, radości i przyszłych sukcesów uczniów szkoły. Szczególnie miłe i krzepiące słowa padły z ust starosty Leszka Kulki, który słusznie zauważył, ze zrealizowano jedną z głównych potrzeb a zarazem bolączek szkoły, ale inwestycje sportowe na jej terenie, być może zostaną uwieńczone budową nowego boiska sportowego. 

Po wystąpieniach gości i części oficjalnej imprezy zebranych na sali do łez rozbawili uczniowie klasy IV f, którzy brawurowo i niezwykłym talentem aktorskim wykonali kilka znanych skeczów kabaretowych. Swoistym "chrztem" nowej sali okazał się również mecz piłki siatkowej rozegrany między drużyną nauczycieli i pracowników ZSP nr 2 a reprezentacją starostwa powiatowego. Warto nadmienić, że po zaciętej walce w duchu fair play mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ZSP nr 2.
tekst: Mariusz Urbaniak
foto: Grzegorz Pierzchała