Wirtualny spacer po urzędzie

Orlik wylądował

W piątek, 27 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk sportowych, wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko – ORLIK 2012”. W dniu swojego święta krotoszyński „Kołłątaj” gościł m.in. Małgorzata Adamczak senator RP, Macieja Orzechowskiego posła na sejm RP, Tomasza Wiktora dyrektora departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, starostę Leszka Kulkę, burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia, radnych rady powiatu oraz gminy Krotoszyn.

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do powstania „ORLIKA”. Szczególnie podkreślił zasługi posła Macieja Orzechowskiego oraz upór i determinację dyrektora I L.O. Grzegorza Nowackiego, który skutecznie przekonał zarząd powiatu do zasadności podjęcia tego wyzwania. Zaakcentował również, że ten wspaniały kompleks powstał w ramach rządowego programu Moje Boisko Orlik 2012 i służyć ma przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Mówił dalej - wierzę, że inwestycja ta przyczyni się do rozwoju sportu szkolnego i pozwoli na kultywowanie sportowych tradycji tej szkoły i całej Ziemi Krotoszyńskiej. Sport stanowi najlepszą alternatywę dla biernych form spędzania wolnego czasu, pozwala skierować młodzieńczą aktywność i ciekawość świata na właściwe tory. Wykorzystajmy tę okazję!

Poseł Orzechowski jako absolwent tegoż  liceum, wyraźnie wzruszony nawiązał w swoim wystąpieniu do lat młodzieńczych, gdzie obecni na uroczystości nauczyciele kształtowali, lat temu prawie dwadzieścia, jego charakter i „wyposażali” go w wiedzę, która zaprocentowała w przyszłości.  

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, obiekt poświęcił ksiądz proboszcz Stanisław Mieszała. Następnie wszyscy goście raczyli się przygotowanym specjalnie na tę okazję tortem, który swoim wyglądem jako żywo przypominał boisko piłkarskie. W międzyczasie pierwsze rzuty karne na nowym boisku strzelali senator p. Adamczak, poseł p. Orzechowski, starosta Leszek Kulka oraz inni urzędnicy. Na koniec rozegrano pokazowy mecz piłki nożnej.

Cała inwestycja współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd województwa oraz Powiat Krotoszyński kosztowała 1.078.600 złotych. Dofinansowanie wyniosło 666.000 złotych. Dopełnieniem tego nowoczesnego obiektu, będzie 300-metrowa, tartanowa bieżnia okólna, która właśnie jest w trakcie budowy. Inwestycja ta szacowana jest na ok. 450.000 złotych.   

 

w.w.