Wirtualny spacer po urzędzie

Ku czci Papieża

Już po raz czwarty uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego spotkali się na  trasie Papieskiego Biegu Pokoju. Bieg, w którym w tym roku 21 października udział wzięło ok. 250 uczestników, organizowany jest przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Uroczystości rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego i wciągnięcia flagi na maszt. Następnie pod obeliskiem Jana Pawła II zapalono znicze, aby tradycyjnie już uczcić Wielki Pontyfikat Papieża Polaka. Następnie komandor biegu  Renata Marszałek-Popiel zaprosiła wszystkich zawodników na start, na ul. Staszica. Najlepiej z uliczną trasą wśród gimnazjalistów radzili sobie uczniowie z G-1 i G-4, wśród szkół ponadgimnazjalnych bieg zdominowali uczniowie ZSP w Koźminie Wlkp. i ILO w Krotoszynie.

Patronat na tym przedsięwzięciem sportowym objęli starosta krotoszyński Leszek Kulka i burmistrz Krotoszyna Julian Jokś. Starosta podczas przemówienia do młodych sportowców podkreślił, że Wielki Polak Jan Paweł II  oprócz wartości duchowych, cenił bardzo w człowieku jego zaangażowanie w rozwój własnego ciała i szlachetną rywalizację sportową, czemu swoją postawą życiową wielokrotnie dawał wyraz.

Zarówno włodarz powiatu jak i burmistrz osobiście wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych okazałe puchary i nagrody.

Mecenasami biegu są: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wyniki tegorocznego biegu:

Gimnazja

* dziewczęta

I miejsce Roksana Konrady G-1

II miejsce Wiktoria Kot G-4

III miejsce Katarzyna Serafiniak G-4

* chłopcy

I miejsce Bartosz Jarysz G-4

II miejsce Bartłomiej Zachwiej G-4

III miejsce Krzysztof Fabisiak G-2

Szkoły ponadgimnazjalne

* dziewczęta

I miejsce Kinga Raźna ZSP Koźmin Wlkp.

II miejsce Justyna Olejniczak I LO Krotoszyn

III miejsce Eliza Serafiniak I LO Krotoszyn

*chłopcy

I miejsce Tomasz Andrzejewski ZSP Koźmin Wlkp.

II miejsce Tomasz Krajka I LO Krotoszyn

III miejsce Roger Ćwieląg I LO Krotoszyn

Tekst: W. Wronecki, fot. A. Grząka