Wirtualny spacer po urzędzie

Młody kierowca

9 października  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. oraz w Kinie „ Przedwiośnie ” w Krotoszynie odbyły się konferencje pt. „ Młody Kierowca”.

  Leszek Kulka Starosta Krotoszyński w swym wystąpieniu wskazał, że to spotkanie jest kolejnym elementem komunikacyjnego wychowania dzieci i młodzieży i wpisuje się w realizowany na terenie powiatu krotoszyńskiego program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „ Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. 

Starosta zaapelował do młodych ludzi o rozwagę i rozsądek przy korzystaniu z pojazdów samochodowych aby pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze, powinniśmy szanować życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

W czasie konferencji poruszono następujące zagadnienia:

- Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego przedstawił nadkomisarz Włodzimierz Szał.

- Prelekcję zatytułowaną „ Alkohol , narkotyki kierowco „ wygłosił mgr Adam Głuszek  specjalista  psychoterapii uzależnień.

- mgr inż. Krzysztof Szpera – rzeczoznawca techniki samochodowej i biegły sądowy przedstawił prelekcję pt. „ Stan techniczny pojazdów a bezpieczeństwo”.

Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna pt. „ Masz jedno życie”. 

Organizatorzy Konferencji dziękują dyrekcji ZSP w Koźminie Wlkp. oraz Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji konferencji.

Organizatorzy konferencji : Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Tekst: WSOiZK

Fot: starostwo, policja