Wirtualny spacer po urzędzie

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu

6 października Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego dokonał wizytacji prowadzonych przez powiat inwestycji. Członkowie zarządu odwiedzili  I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, gdzie w ramach rządowego projektu „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” powstaje kompleks boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Wizytowano także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, w którym trwa rozbudowa.

 

W ocenie dyrektora I LO w Krotoszynie Grzegorza Nowackiego i inspektora nadzoru, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a oddanie obiektu do użytku nastąpi wyznaczonym umową terminie. Należy dodać, że inwestycja ta finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz budżetu powiatu, a całość inwestycji nie przekroczy 1.100.000 zł.

Kolejnym wizytowanym przez zarząd obiektem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Krotoszynie, a dokładnie rozbudowa szkoły o pomieszczenia dydaktyczne i remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem. Również tutaj dyrektor szkoły Roman Olejnik zapewnił, że prowadzone prace zakończone zostaną w ustalonym terminie. Dyrektor szkoły zapoznał członków zarządu z oddanymi już do użytku wyremontowanymi sanitariatami na najniższej kondygnacji budynku szkoły. Prace w całości sfinansowali rodzice uczęszczających do placówki uczniów. Pozostała inwestycja prowadzona jest za środki budżetowe powiatu.

w.w.