Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkali się z Lechem Wałęsą

W dniach 28-30.09.2009r. uczennice III Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Profilowanego ZSP 2 w Krotoszynie uczestniczyły wspólnie z nauczycielami w wycieczce do Gdańska-Gdyni-Sopotu. W poniedziałek krotoszynianie spotkali się z Prezydentem Lechem Wałęsą.

  Uczniowie zostali bardzo serdecznie powitani , a później było już tradycyjne sto lat z okazji urodzin Pana Lecha Wałęsy i pamiątkowe zdjęcie. Młodzież miała okazję spotkania się z osobą, która zmieniła oblicze nie tylko naszego państwa, ale również całej Europy.W Sopocie byliśmy gośćmi „Grand Hotelu”, w którym mogliśmy poznać zasady funkcjonowania hotelu oraz kwalifikacje jakie należy posiadać, aby ubiegać się o prace w hotelu o bardzo wysokim standardzie obsługi gości. Sopockie molo przywitało nas słońcem, a szumiące morskie  fale zapraszały do wypoczynku.
W Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, zapoznaliśmy się z zasadami rekrutacji oraz studiowania na tej uczelni wyższej. Mieliśmy również możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji zawodowych podczas testu kompetencji zawodowych przeprowadzanych przez pracownika naukowego uczelni. W Gdańsku obejrzeliśmy wystawę „Drogi do Wolności”, która opowiada o ludziach, którzy starali się urzeczywistnić marzenia o suwerenności Polaków żyjących w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących poznania samego siebie, umiejętności wyznaczania sobie celów oraz autoprezentacji prowadzonych przez psychologów. Będąc w Gdyni obejrzeliśmy w  Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej.  musical „Piękna i Bestia”

Najważniejszym celem wycieczki było uwrażliwienie młodzieży na potrzebę bycia aktywnym oraz zmotywowania jej do doskonalenia poznawania swoich talentów, na bazie których możemy określić kierunek własnego rozwoju. Podczas naszego pobytu w Trójmieście towarzyszyła nam prawie cały czas przepiękna słoneczna pogoda.

Tekst: Ewa Kowalska –wicedyrektorZSP2, fot. ZSP 2