Wirtualny spacer po urzędzie

Piłkarze ręczni z Germersheim z wizytą

W ramach współpracy powiatu krotoszyńskiego z niemieckim Germersheim przybyła do Koźmina Wlkp. w dniach od 21 do 25 września 2009r. grupa młodych piłkarzy ręcznych z Grund Schule Wörth wraz z dwojgiem trenerów. Młodzi piłkarze przyjechali na zaproszenie klubu piłki ręcznej  ,, MUKS Koźmin Wielkopolski ,, i Szkoły Podstawowej w Mokronosie.

Głównymi organizatorami byli  - Andrzej Joachimiak  prezes MUKS- u Koźmin Wlkp. i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźmin Wlkp. oraz Janusz Baszczyński dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokronosie, członek Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego.       

Młodzi piłkarze ręczni zakwaterowanie i wyżywienie mieli zapewnione w internacie oraz stołówce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca. 

 

W pierwszy dzień po południu odbył się wspólny trening z piłki ręcznej wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Mokronosa.  

Na drugi dzień grupa dzieci z Niemiec odwiedziła koźmińskie szkoły podstawowe. W szkołach odbyły się zajęcia integracyjne. Obydwie szkoły były bardzo dobrze przygotowane na tę wizytę, co bardzo mile zaskoczyło przyjaciół z Niemiec. Po obiedzie odbył się drugi wspólny trening wraz z dziećmi z Mokronosa a przeprowadził go trener drużyny niemieckiej Thilo König. Wieczorem było wspólne ognisko. 

W środę po śniadaniu udaliśmy się do Gołuchowa. Po południu odbył się mecz towarzyski pomiędzy Grud Schule Wörth oraz Szkołą Podstawową w Mokronosie. Po zakończeniu meczu pamiątki dla trenerów wręczył Starosta Krotoszyński Leszek Kulka. Dzień zakończyliśmy wspólnym wyjazdem na basen ,,Wodnik,, do  Krotoszyna . 

W czwartek od godz 9.00 – 12.00 odbył się towarzyski Turniej Piłki Ręcznej, w którym udział wzięły 4 drużyny : Grund Schule Wörth , SP Mokronos ; SP nr 1 Koźmin Wlkp. oraz SP nr 3 Koźmin Wlkp.. Dla wszystkich drużyn były przewidziane puchary, pamiątkowe znaczki oraz specjalne statuetki dla: najlepszego bramkarza ( z Grund Schule Wörth ) ;najlepszego strzelca ( Bartosz Wojtasik SP Mokronos ) oraz dla najlepszego zawodnika turnieju ( Jakub Kubiak SP 1 Koźmin ).

Po południu w Szkole Podstawowej w Mokronosie odbyło się podsumowanie wizyty przy wspólnej zabawie dyskotekowej. Dzieci wymieniły się upominkami. Również Burmistrz Maciej Bratborski przekazał pamiątkowe upominki dla gości  z Niemiec.

Przygotowany program wizyty bardzo podobał się dzieciom oraz ich opiekunom z Niemiec.

Wizyta mogła się odbyć dzięki pomocy Burmistrza Koźmina Wielkopolskiego Macieja Bratborskiego oraz Starosty rotoszyńskiego  Leszka Kulki, jak również dzięki dużemu zaangażowaniu dyrektora ZSP Koźmin Wlkp. Andrzeja Joachimiaka oraz dyrektora SP Mokronos Janusza Baszczyńskiego, którym za wszystko serdecznie dziękujemy . 

Podziękowanie kierujemy do pani Katarzyny Joachimiak za dużą pomoc przy tłumaczeniu oraz opiece w czasie całego pobytu delegacji niemieckiej. Również dziękujemy pani Małgorzacie Ratajczak i pozostałym nauczycielom języka niemieckiego z ZSP Koźmin Wlkp.  

Jesteśmy przekonani, że dobrze rozpoczęta współpraca będzie kontynuowana w następnych latach.                                    

 Mateusz Baszczyński