Wirtualny spacer po urzędzie

Komputery dla DPS Zduny

19 używanych komputerów, w tym 17 laptopów, uzyskał nieodpłatnie Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Zdunach. Darczyńcą jest Stowarzyszenie „Winnica” z Wrocławia.

  Darowizna była możliwa dzięki współpracy Sióstr prowadzących zdunowski DPS z Punktem Informacji dla Organizacji Pozarządowych działającym przy Stowarzyszeniu  „Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości”.  

Po otrzymaniu informacji z Punktu Informacyjnego o możliwości pozyskania sprzętu i konsultacjach z doradcą dyrekcja Domu niezwłocznie przesłała do „Winnicy” prośbę o jego przekazanie. Już następnego dnia przedstawiciele wrocławskiego stowarzyszenia przekazali informację, że komputery trafią do Zdun.           

Obecnie trwają prace przygotowawcze do utworzenia pracowni komputerowej. Gdy sprzęt znajdzie się na swoim miejscu zostanie nieodpłatnie podłączony i przygotowany do pracy przez żerkowska firmę komputerową. 

Punkt Informacyjny dla Organizacji Pozarządowych funkcjonuje w ramach projektu „Wsparcie III sektora Powiatu Krotoszyńskiego”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości” we współpracy z Powiatem Krotoszyńskim. Projekt został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009.