Wirtualny spacer po urzędzie

Lokalna kuchnia z Okrasą

Na tradycyjnym festiwalu kuchni regionalnej „Krotoszyn z Okrasą – impreza do chrzanu” bawiły się tłumy mieszkańców powiatu. Mistrz Karol Okrasa gotował na oczach widowni, wymienił się też doświadczeniami z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich.

Na scenie na Błoniu zagościł także Mariusz Pudzianowski, który chwilę przed otwarciem festiwalu odebrał wraz z Januszem Kułagą puchar Mistrza Polski Strongmen w Parach.

Degustację lokalnej kuchni ubarwiły występy artystyczne. Na scenie zaśpiewali i zatańczyli: Krotoszynie, Kobierzanki, Taklamakan oraz Gang Marcela. Festiwal otworzyli - wicestarosta Krzysztof Kaczmarek i wiceburmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Gośćmi imprezy były też delegacje z partnerskich powiatów – Germersheim (Niemcy) i Marcali (Węgry). 

W tym roku swe kulinarne wyroby prezentowały na 20 stoiskach: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Krotoszyna, KGW z Bożacina, Wróżew, Wielowsi, Brzozy, Kobierna, Roszek, Lutogniewa, Smoszewa, Ustkowa, Koźmina, Rozdrażewa, Kobylina, Zdun, Sulmierzyc, Dzierżanowa, Maciejewa i Konarzewa oraz Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej i Klub Seniora Pogodni.

 Imprezę współorganizowały: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie, Krotoszyński Ośrodek Kultury.