Wirtualny spacer po urzędzie

Nasi tenisiści walczyli w Anglii

Dwóch mieszkańców naszego powiatu – Albin Batycki oraz Piotr Korcz (obaj z IKS Spartakus) znalazło się w reprezentacji Polski w tenisie na wózkach, która walczyła z najlepszymi podczas 25. jubileuszowych Drużynowych Mistrzostw Świata. Zawody odbyły się w  Nottingham od 27 lipca do  02 sierpnia 2009r.

25th Invacare World Team Cup – bo taką nazwę nosi turniej, skupia najlepsze ekipy tenisowe z całego świata. Sam udział w imprezie – wśród 200 zawodników - jest już sukcesem.

Polskę reprezentowały ekipy seniorów i juniorów. Drużyna seniorów w składzie Albin Batycki i Piotr Jaroszewski grała w grupie I, skupiającej najsilniejsze 16 drużyn świata. Nasi grali ze zmiennym szczęściem - pierwszy mecz z Japonią 0:3, z  Tajlandią - 1:2, z  Włochami - 2:1, z  Argentyną - 2:1, z Kanadą - 2:1. W rezultacie zajęci 13. pozycję utrzymując się w najlepszej grupie świata .  

Drugą z reprezentacji byli juniorzy w składzie: Piotr Korcz i Bartek Maciejewski . W turnieju brało udział 8 najlepszych juniorskich drużyn, w tym Polacy z „dziką kartą” Niestety, ulegli bardziej doświadczonym przeciwnikom, ale utrzymali 8. pozycję wśród najsilniejszych. Warto podkreślić, że  Piotr Korcz ma dopiero 14 lat i był najmłodszym uczestnikiem mistrzostw.

Mistrzowskie tytuły przypadły – wśród seniorów Francuzom, a wśród juniorów - Holendrom.

Albin Batycki  i Piotr Korcz trenowani są przez Wiesława Bergera i Roberta Rędzikowskiego.

Wyjazd naszych zawodników współfinansowało Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Podziękowania należą się także lokalnym przedsiębiorcom, którzy wsparli naszych zawodników.