Wirtualny spacer po urzędzie

Nawałnica nad powiatem

Starosta Krotoszyński informuje mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, że w związku z przejściem w dniu 23 lipca br. w godzinach wieczornych nawałnicy przez powiat krotoszyński wystąpiły: przerwy w dostawie energii elektrycznej, zniszczenia w drzewostanie oraz budownictwie.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki został powołany sztab kryzysowy, który na bieżąco koordynuje usuwanie skutków nawałnicy.

W dniu dzisiejszym w posiedzeniu sztabu uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dariusz Dymek.

Po  spotkaniu członkowie zespołu wraz z Wojewodą Wielkopolskim oraz europosłem Andrzejem Grzybem udali się w teren celem oględzin skutków zniszczeń spowodowanych przez nawałnicę, odwiedzili również poszkodowanych znajdujących się w szpitalu powiatowym oraz spotkali się z pracownikami SOR.

Skala zniszczeń uniemożliwia natychmiastową realizacji wszystkich zgłoszeń.

W pierwszej kolejności usuwane są zdarzenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Braki w dostawie energii elektrycznej usuwane są sukcesywnie. Zaangażowano dodatkowe zespoły naprawcze z poza powiatu krotoszyńskiego.

Według przewidywań służb energetycznych usuwanie awarii potrwa do dnia 25.07.br. (sobota) do godzin wieczornych.

Prosi się mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Starosta Krotoszyński 

Leszek Kulka