Wirtualny spacer po urzędzie

Jarzynowe minki

Kolejny, XVI już raz odbył się  Integracyjny Festiwal Piosenki „WITAMINKI NA START” ! Organizatorem jest Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury, Zespołem Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Festiwal współfinansowany  przez  Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Urząd Miejski  w Krotoszynie w ramach Otwartego Konkursu Ofert dla Organizacji Pozarządowych.  W piątek, 20 marca  zjechały do kina Przedwiośnie w Krotoszynie zespoły z Pleszewa, Dąbcza, Ostrzeszowa, Konarzewa, Koźmina Wlkp. Kępna, Jarocina, Borzęciczek, Kobylina oraz z samego Krotoszyna. Zespoły to gromady zuchowe, drużyny harcerskie Nieprzetartego Szlaku,  klasy I-III ze szkół podstawowych i szkół specjalnych  ora ośrodków szkolno-wychowawczych.
W tym roku  Integracyjny Festiwal Piosenki odbył się w Pierwszy Dzień  Astronomicznej Wiosny – 20.03.  występy nie przyćmiło nawet zaćmienie słońca.
 Swoją obecnością imprezę  uhonorował Starosta p. Stanisław Szczotka. W festiwalu wzięło  udział 21 zespołów czyli ok. 250 dzieciaków z opiekunami.  Ideą festiwalu jest integracja dzieci  zrzeszonych   w  gromadach zuchowych, dzieci z klas I-III szkół podstawowych   oraz z zespołów szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych poprzez propagowanie zdrowego stylu życia  i odżywania się. Każdy zespół przygotowuje występ - piosenkę z choreografią - związaną z tematem przewodnim imprezy. Ważnym elementem festiwalu jest konkurs plastyczny. W tym roku uczestnicy  tworzyli owocowe minki z  owoców i warzyw.  W skład komisji konkursowej weszli: p. Alicja Figura-przedstawiciel starostwa, p. Jolanta Szóstak - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz druhna Weronika Piękniewska.  Panie musiały podjąć trudną decyzję w kwestii wyboru najstaranniej  i najdokładniej wykonanej pracy. Wygrała warzywna mina wykonana przez 18Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku z Pleszewa, drugie miejsce zajęła 10 Drużyny Harcerska Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie,  a trzecie- zespół Żuczki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Borzęciczek. Całą imprezę prowadziły druhenki z 24 Drużyny Harcerskiej Hufca ZHP Krotoszyn.  Dzieci aktywnie słuchały i bawiły się na scenie i na widowni.                                                                                  
 W tym miejscu chcę serdecznie podziękować  paniom z Zespołu Szkół Specjalnych: p. Ilonie Witczak i Katarzynie Kilos za   kolejny rok współpracy przy współorganizowaniu tak dużego przedsięwzięcia, jak również wolontariuszom z Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie.  A sponsorom,  za zrozumienie idei i ogromne wsparcie naszego festiwalu „Witaminki na Start”
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci –Zarządu Miejskiego w Krotoszynie
Agnieszka Gierłowska