Wirtualny spacer po urzędzie

XXX Jubileuszowy Bieg ?KROTOSA?

Tegoroczny bieg „Krotosa” był wyjątkowy przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, że „stuknęła” mu już trzydziestka, a po drugie, że do biegu głównego na 10km zgłosiła się rekordowa liczba 143 uczestników. Jak co roku nie zawiodła również młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, która rywalizowała na dystansach od 800 do 1000metrów. Tradycyjnie, odbył się również bieg na po płycie boiska piłkarskiego dla przedszkolaków na dystansie 100m.

Zawodnicy mieli doskonałą pogodę do biegania, bo temperatura nie przekraczała 18 stopni Celsjusza, a wiatr był lekki. Miało to swoje odbicie w wynikach. W biegu głównym wśród mężczyzn zwyciężył po raz drugi z rzędu Artur Kozłowski z Sieradza z rezultatem 29,53. Drugi był Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego – 31,18, a jako trzeci linię mety minął Białorusin Igor Żavoronok – 31,27. Wśród pań, gdzie fundatorem nagród pieniężnych był Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, z doskonałym wynikiem 32,36 zwyciężyła Karolina Jarzyńska z Poznania (VI w kat. generalnej). Druga była Agnieszka Ciołek z Wrocławia – 34,01, a trzecia Marzena Kłuczyńska z Poznania 35,15.

Nagrody i trofea sportowe najlepszym biegaczom wręczali wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, z-ca burmistrza Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz dyrektor CSiR w Krotoszynie Jacek Cierniewski. Całą imprezę profesjonalnym komentarzem okrasił Andrzej Piotrowski, a jako sędzia główny doskonale sprawił się Bogdan Chytrowski (28 rok pracy przy biegu Krotosa).

 

Wyniki biegu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1000m:

Chłopcy:

I m – Andrzejewski Tomasz ZSP Koźmin Wlkp.

II m – Radosław Kozal ZSP Koźmin Wlkp.

III m – Adrian Drańczarek ZSP Koźmin Wlkp.   

Dziewczęta:

I m – Kinga Woźniczka – ZSP Koźmin Wlkp.

II m – Magdalena Raś – I LO Krotoszyn

III m – Kinga Raźna – ZSP Koźmin Wlkp.

Klasyfikację drużynową wśród szkół średnich, z ogromną przewagą nad pozostałymi placówkami wygrał ZSP w Koźminie Wlkp. Opiekunami najlepszych biegaczy są p. Dariusz Maciejewski i p. Adam Kuzia.

 

w.w.