Wirtualny spacer po urzędzie

Grali o puchar starosty

W miniony weekend na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego, odbył się III Turniej Tenisa Ziemnego Par Deblowych o Puchar Starosty Krotoszyńskiego.

Do zawodów zgłosiło się 7 par z naszego powiatu i po jednej z zaprzyjaźnionych samorządów Gostynia i Ostrowa Wlkp. (łącznie 9 par). Zawodników podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym.

Do półfinałów awansowały po dwie pary z poszczególnych grup. Z grupy A „wyszli” 1) Kornek Małgorzata/Maciej Przewoźny oraz 2) Krzysztof Kapała/Jerzy Rędzikowski. Z grupy B awansowali 1) Radosław Wosiek/Andrzej Kaźmierczak i 2) Grzegorz Gruszka/Sławomir Bestian.

W meczach decydujących o awansie do finału gładko po 2:0 swoich rywali pokonali Małgorzata Kornek/Maciej Przewoźny oraz Radosław Wosiek/Andrzej Kaźmierczak.

Finał rozgrywano już przy gorszych warunkach pogodowych, bo nad kortami pojawiły się ciemne, groźnie wyglądające chmury i postraszyło deszczem. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w zademonstrowaniu swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Po ostatniej piłce meczowej cieszyć mogli się tylko jedni, a była to para z ul. Stawnej Wosiek/Kaźmierczak, wygrywając całą rywalizację w trzech setach 7:6, 3:6, 10:2 i to oni otrzymali okazałe puchary ufundowane przez samorząd powiatowy.Potencjalni faworyci (zwycięzcy z roku ubiegłego) Kornek/Przewoźny, tym razem musieli zadowolić się miejscem drugim.  

w.w.