Wirtualny spacer po urzędzie

Konferencja chirurgiczna

Na III Konferencję Szkoleniowo - Naukową "Powiatowy Oddział Chirurgiczny" przyjedzie do Krotoszyna blisko 200 lekarzy chirurgów pracujących w szpitalach powiatowych Wielkopolski i Dolnego Śląska. Przybędą także sławy polskiej chirurgii  - w tym prof. Wojciech Witkiewicz - Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta krotoszyński Leszek Kulka. 

Konferencje w Krotoszynie odbywają się co dwa lata. Ich pomysłodawcą jest dr Andrzej Milewski - ordynator oddziału chirurgicznego. Ideą spotkań jest wymiana doświadczeń i pogłębienie wiedzy tych zespołów chirurgicznych, które są "na pierwszej linii" , i które wykonują tysiące zabiegów i operacji w swoich szpitalach. 

Na tegoroczną konferencję, która odbędzie się 8 maja 2009r. w Hotelu „Zajazd pod Szyszkami” złoży się kilkanaście wystąpień poświęconych rozmaitym zagadnieniom z chirurgii ogólnej i urazowej, leczenia stanów nagłych, przypadków onkologicznych.

Krotoszyńska inicjatywa po raz kolejny spotyka się z niesłychanie dużym odzewem w środowisku medycznym - świadczy o tym frekwencja i obecność znamienitych polskich chirurgów.

 

Spotkanie od samego początku wspólnie organizują oddziały - wielkopolski i dolnośląski TChP. Głównym organizatorem jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, przy udziale Fundacji „Szpital Powiatowy w Krotoszynie” oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.