Wirtualny spacer po urzędzie

Pola Nadziei ? wspomóż akcję wolontariuszy!

W niedzielę, 19 kwietnia, na krotoszyńskim rynku rozpocznie się wielki finał akcji Pola Nadziei. Młodzi wolontariusze z kół szkolnych oraz działacze Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej prowadzić będą zbiórkę pieniężną w zamian rozdając żonkile. Po raz drugi można włączyć się w akcję, której celem jest zakup sprzętu dla Zakładu Opieki Paliatywnej w Krotoszynie.

Dzięki podobnej zbiórce w roku ubiegłym zakupiono pionizator i chodzik dla Zakładu. W tym roku wolontariusze pragną uzbierać jak największą kwotę na zakup łóżek wielofunkcyjnych dla osób ciężko chorych. Koszt jednego łóżka – co najmniej 3 tys. złotych.

W najbliższą niedzielę, od godziny 10 do 15 na rynku i ulicach Krotoszyna można będzie spotkać kwestarzy z kwiatami w ręku. Kwiaty pochodzą z cebulek zasadzonych jesienią przez wolontariuszy. Organizatorzy akcji zwracają się jednocześnie z prośbą do działkowców i właścicieli ogródków, którzy mają żonkile o wsparcie zbiórki. Kwiaty można dostarczać do centrum zbiórki – pod ratuszem.

Serdecznie zapraszamy – wesprzyjcie Pola Nadziei!