Wirtualny spacer po urzędzie

Zamiast poboru ? kwalifikacja

Od 1 kwietnia 2009 roku na terenie obiektów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie pracuje Powiatowa Komisja Lekarska. Tym razem jednak nie przeprowadza ona poboru, a kwalifikację wojskową. Najliczniejsza grupą wśród kwalifikowanych są panowie z rocznika 1990.

2 kwietnia uroczyście rozpoczęto kwalifikację wojskową w powiecie krotoszyńskim. Otworzył ją szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrowie Wlkp. Ppłk. Józef Widlarz.

Rozpoczęcie kwalifikacji było miłą okazją do wręczenia pani Irenie Balcerkiewicz Brązowego Medalu „Za zasługi dla obronności”. Pani Irena była wieloletnią pracownią Urzędu Gminy i Miasta w Zdunach, gdzie przez szereg lat zajmowała się sprawami obronności i OC. W uroczystości wziął udział burmistrz Zdun Władysław Ulatowski.

Uczestnicy tegorocznej kwalifikacji, po 14 dniach od uprawomocnienia się decyzji komisji o zdolności do służby wojskowej, zostaną przeniesieni do rezerwy.Wśród osób kwalifikowanych jest w tym roku 13 pań. 

Przewodniczącym Powiatowej Komisji Lekarskiej w Krotoszynie jest lekarz Stanisław Łazarski., a jej sekretarzem -  Andrzej Wichłacz – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich SP w Krotoszynie.