Wirtualny spacer po urzędzie

Bezpieczny Przedszkolak

W piątek, 23 kwietnia 2015r., Wicestarosta Krotoszyński Paweł Radojewski, wraz z zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu  Sławomirem Chrzanowskim  w ramach akcji  „Bezpieczny Przedszkolak ” odwiedzili przedszkole w Sulmierzycach oraz w Zdunach. W czasie spotkania przekazano placówkom kamizelki odblaskowe, które posłużą dzieciom w czasie spacerów, wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dzieci oraz będą  wyrabiać od najmłodszych lat nawyki korzystania z elementów odblaskowych dla poprawy własnego bezpieczeństwa. 

  Pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze  oraz roli elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa przedstawiła funkcjonariuszka  Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie sierżant sztabowyTeresa Walkowiak.
W roku bieżącym Starostwo Powiatowe oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu zakupiło 450 szt. kamizelek odblaskowych, które zostaną przekazane również do pozostałych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych powiatu krotoszyńskiego. Przedsięwzięcie tegoroczne jest kontynuacją działań z roku 2014 gdzie do 15 przedszkoli przekazano 380 kamizelek. Działanie to wpisuje się w realizowany od 2003 roku przez Powiat Krotoszyński program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego pn. „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

Opracował: A. Wichłacz
Foto. E. Poczta